vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Szamba betonowe z Krakowa

Przed zakupem szamba obsługującego nasz dom, firmę czy budynek użyteczności publicznej należy bardzo dokładnie prześwietli oferty wielu producentów. Często okazuje się bowiem, że szamba nie spełniają odpowiednich norm co objawia się nie tylko mniejszą ekologicznością. To bowiem także problem związany z wytrzymałością, a przecież nikt nie chce po roku odkopywać swojego szamba. W przypadku tego producenta nie musimy się jednak martwić o jakość. Firma posiada w swojej ofercie różnorodne zbiorniki, które łatwo dopasować do potrzeb i które zrobione są z najlepszych materiałów.

Szamba betonowe

  • Szamba betonowe, ekologiczne, zbiorniki na deszczówkę

System Plus S.C.
- -
- -
tel. +48 509-600-610