vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Szklane drzwi prysznicowe - glassandmore.pl

Chcesz zrezygnować ze standardowej kabiny prysznicowej, która przestała Ci się podobać i szukasz zupełnie innego i nowego wyjścia, dzięki któremu Twoja łazienka całkowicie się odmieni? Możesz wybrać szklane drzwi prysznicowe, które będą ciekawą odmianą od tego, co miałeś do tej pory w swoim domu. Wystarczy tylko zamówić je w odpowiednim miejscu i w ten sposób uzyskać wyjątkowe drzwi do prysznica, które nie dość, że będą wytrzymałe, to jeszcze łatwe do utrzymania w czystości. Możesz wybrać nawet rodzaj szkła, z którego mają zostać wykonane, wszystko według Twoich upodobań.


Glass and More
Bruzdowa 19a
02-994  Warszawa
tel. 22 2428348