vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Szpachlowanie ścian Poznań

Jeżeli chodzi o takie prace jak malowanie ścian, tapetowanie, układanie paneli, podłogowych i ściennych, układanie płytek, wykładzin podłogowych czy płyt G-K, a także malowanie okien i drzwi oraz szpachlowanie ścian to poznańska firma Mirko-Model z pewnością się sprawdzi. Jej oferta obejmuje szereg prac i usług remontowo-budowlanych. Jej specjaliści dokładają wszelkich starań, by spełnić oczekiwania i wymagania klienta. Wszystkie prace prezentują najwyższą jakość. Warto podkreślić, że cennik Mirko-Model jest atrakcyjny i przystępny.


Mirko - Model
Os. Bolesława Chrobrego 10d/130
60-681 Poznań
tel. 48517146316