vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Tanie przewozy do Niemiec

Wybierz bezpieczne i tanie przewozy do Niemiec korzystając z usług Bel Bus. Firma zapewnia najnowocześniejszą flotę busów, które przed każdym wyjazdem są dokładnie sprawdzane pod względem ich sprawności technicznej. Klienci są odbierani prosto z domów dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i dojeżdżać samochodem prywatnym na przystanek. Podróżujący dowożeni są w każdy zakątek Niemiec. Dodatkowo kierowcy nie tworzą zbędnych przystanków, które sztucznie przedłużają czas przejazdu. Już dziś zapoznaj się ze szczegółami wchodząc na stronę belbus.pl.


BEL - BUS Przewóz Osób

66-440 Skwierzyna
tel. 608-389-531