vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Uchwycić chwile okiem obiektywu

Kiedy wstępujesz w związek małżeński, dokonujesz swego rodzaju rytualnego aktu przejścia. To moment kluczowy w życiu człowieka, przekroczenie tajemniczych drzwi, za którymi wszystko jest inne. Warto zapamiętać, jakie uczucia towarzyszą Ci w takim momencie. Trudno je jednak uchwycić, zapisać. Można jednak sfotografować choćby ich namiastkę, całą atmosferę im towarzyszącą. Na stronie internetowej http://www.fotos.net.pl/fotograf-kalisz.html zobaczysz, jak sprawni fotografowie studia Fotos z Kalisza radzą sobie z tym niezwykle trudnym, ale jednocześnie nieprzerwanie ich inspirującym wyzwaniem.


PHU MAROL
Bartniki 44
56-300 Milicz
tel. 501 44 85 73