vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Układanie kostki brukowej Poznań

Zakład Drogowo-Budowlany Mirosław Bogucki słynie z ogromnego doświadczenia w branży. Przedsiębiorstwo działa bowiem na rynku od 1994 roku i ma na nim ugruntowaną pozycję. Układanie kostki brukowej poznański Zakład Drogowo-Budowlany Mirosław Bogucki wykonuje rzetelnie, solidnie i profesjonalnie. Do wszelki prac wykorzystywane są materiały pochodzące z najwyższych półek, wyprodukowane przez uznane i cenione marki. Wypada podkreślić, że pracownicy Przedsiębiorstwa słyną z rzetelności, solidności i profesjonalizmu. Warto podkreślić, że w przypadku każdej realizacji wykorzystują oni firmowy sprzęt i narzędzia. Profil działalności Przedsiębiorstwa uwzględnia roboty brukarskie z kostki granitowej, kamienia polnego czy bazaltu.


Zakład Drogowo Budowlany MIROSŁAW BOGUCKI
ul. Młyńska 56
62-052 Komorniki
tel. 605 822 793