vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Warszawa - przezwajanie silników

Naprawa łożysk w silnikach, naprawa elektronarzędzi oraz agregatów prądotwórczych i pomp wodnych, domowych i przemysłowych – to pomniejsze usługi, jakie wykonuje zakład Jerzego Kabali. Siedzibą firmy jest Warszawa – przezwajanie silników znajdujące się w ofercie przedsiębiorstwa proponowane jest jednak także firmom oraz osobom prywatnym z całego województwa mazowieckiego. Przezwajanie silników prądu stałego czy zmiennego, a także przezwajanie elektromagnesów czy transformatorów i wirników to tylko niektóre z usług.


Elektromechanik – Jerzy Kabala
Wołomińska 5
03-772  Warszawa