vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Włoskie skórzane torby damskie

Klienci poszukujący najwyższej jakości skórzanych toreb damskich mogą skorzystać z bogatej oferty sklepu internetowego laza.pl, specjalizującego się w dystrybucji galanterii skórzanej produkowanej zarówno z naturalnych skór zwierzęcych, jak i skóropodobnych materiałów ekologicznych. Proponowany asortyment to połączenie nowoczesnych trendów stylistycznych w zakresie projektowania torebek ze stale obowiązującą klasyką, dostępny w różnorodnych kształtach, fasonach i kolorach – od niewielkich będących dodatkiem do ubioru po funkcjonalne, duże i pojemne torby z doskonale zorganizowanym wnętrzem.


Marek Foryś
Koliska 8/2
54-152  Wrocław