vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

WS Stołowski - Skóry owcze

W bogatej i różnorodnej propozycji towarów ze skór owczych i bydlęcych, jaką przygotowała dla swoich klientów firma WS Stołowski, znajduje się produkt, w którym przedsiębiorstwo się specjalizuje, czyli skóry owcze. WS Stołowski współpracuje z najlepszymi polskimi hodowcami, co gwarantuje wysoką jakość oferowanych skór owczych i bydlęcych. Wszystkie przechodzą nowoczesny technologicznie proces przygotowania, są więc profesjonalnie i starannie wyprawione. WS Stołowski to synonim satysfakcji każdego klienta.


WS Stołowski
os. Niwa 12
34 - 400 Nowy Targ
tel. 790 699 399