vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Wygodny w użyciu zszywacz elektryczny

Zszywacze są bardzo starym akcesorium biurowym, które jednak pomimo upływu wielu lat wciąż jest często wykorzystywane i z całą pewnością przydaje się bardzo nawet, w naszych prywatnych domach. Istotnym unowocześnieniem tego urządzenia jest jednak możliwość zakupu zszywacza elektrycznego, a więc akcesorium biurowego, które samodzielnie za nas zszyje dokumenty. Duże ilości dokumentów do zszywania męczą, gdyż zszywacze często dość ciężko chodzą, a dzięki takiemu rozwiązaniu kompletnie nie musimy się o to martwić.Biuro-Land Sp.z o.o.
Wojska Polskiego 2F
43-600 Jaworzno
tel. +48 515 033 616