vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Wynajęcie samochodu Kraków

Wchodząc na stronę online master4car.pl każdy może zapoznać się z ofertą marki Mastercar. Firma zajmuje się wynajmowaniem samochodów w Krakowie. Klientami są nie tylko mieszkańcy miasta, ale również wielu okolicznych miejscowości. Każdy może liczyć na w 100% nowy i sprawny pojazd, miłą obsługę oraz brak limitu kilometrów. Na życzenie klienta firma wyposaża auto w GPS oraz inne akcesoria zwiększające standard użytkowania pojazdu. Wyjedź na wakacje z rodziną i nie martw się o spóźniony pociąg lub tłok w autobusie— wynajmij prywatny środek transportu.


Master4car
- -
- -
tel. +48 515 380 195