vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Zajęcia dla dzieci - Poznań

Jeśli poszukujesz nietypowych zajęć dla dzieci w Poznaniu, oferta go4robot z pewnością spełni twoje oczekiwania. Firma zajmuje się organizacją warsztatów dla dzieci, podczas których najmłodsi mogą zrealizować swoje marzenie i uruchomić kreatywność. Zajęcia dają możliwość skonstruowania z klocków Lego robota, a następnie zaprogramowania go we określony i wskazany przez siebie sposób. Jest to doskonały pomysł na naukę poprzez zabawę. Warto wspomnieć, że go4robot proponuje przyjęcia urodzinowe w formie warsztatów.


GO4Robot sp. z o.o.
Winogrady 89
61-659 Poznań
tel. 668 115 750