vedia.pl

Jarmarki

Jarmarki to tradycyjne, folkowe festiwale organizowane przez lokalne społeczności na całym świecie. To kultura często kolorowa, ale i groteskowa odająca nastroje panujące na wsiach. Tworzą one zupełnie inną jakość niż festyny miejskie. Historycznie wywodzą się ze świąt ku czic bóstw pogody, natury. Często wystawiają sztukę ludową.

Jednym z najbardziej znanych jarmarków w kulturze polskiej jest jarmark świętojański, obchodzony od XVI i XVII wieku. Związany jest z postacią Jana Chrzciciela i ma charakter imprezy handlowo-kulturalnej.

Zestawy solarne

Dzisiaj widzimy wyraźny trend w kierunku ekologicznych rozwiązań, które naprawdę nie zawsze muszą oznaczać mniejszej wygody i niższych standardów. Doskonałym tego przykładem są panele solarne z tego sklepu, które przystosowane są do ogrzewania wody, jaką później wykorzystujemy w domu. Zakup zestawów solarnych w tym miejscu nie jest bardzo kosztowny i inwestycja bardzo szybko nam się zwróci, gdyż standardowe bojlery elektryczne generują wysokie rachunki za prąd. Są to kompletne zestawy, w których może znaleźć się nawet specjalny zbiornik do gromadzenia ciepłej wody.


Soltec
Wólczyńska 133 bud. 6/218
01-919 Warszawa